טופס 250

לשיחת ייעוץ חינם השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד- פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב

לשיחת ייעוץ בחינם
צרו איתנו קשר

תוכן עיניינים:

טופס 250 הינו טופס למתן טיפול רפואי לנפגע בעבודה-שכיר, הנקרא בקיצור "טופס 250". את הטופס יש למלא על כל פרטיו על ידי המעסיק או מי שימונה על ידו לצורך כך. כמו כן המוסד לביטוח לאומי מגדיש כי על המעסיק להקפיד למסור את הטופס רק במקרים של תאונת עבודה בלבד.

באופן כללי ניתן לחלק את הטופס ל4 חלקים מרכזיים: החלק הראשון הוא פרטי המעסיק הכוללים את השם, הכתובת ותיק הניכויים. החלק השני כולל שורה ארוכה של פרטים אישיים של הנפגע, החלק השלישי יכלול פרטים על התאונה עצמה: כלומר מה התאריך שבה היא אירעה, המקום, תיאור התאונה ומהם המקומות בגוף שנפגעו. בסוף הטופס תבוא החתימה החשובה של המעסיק יחד עם חותמת העסק.

חשוב מאוד לומר שחשיבות מילוי הטופס אינה רק עוזרת לקבל טיפול רפואי מקופת החולים ולקבל תעודה רפואית לנפגע בעבודה מהרופא המטפל, אלא גם יכולה בהמשך ההליכים לעזור כתמיכה וראיות מסייעות במקרה והעניין יגיע לתביעה עתידית בכותלי בית המשפט.

טופס 250 מחייב חתימת המעביד

חשוב לציין כי המעביד מחויב להנפיק לנפגע טופס 250 ולחתום על התביעה העתידית לדמי פגיעה. רק כך ניתן לקבל בהמשך הכרה בתאונה כתאונת עבודה ולקבל בגינה פיצויים. בחלק מהמקרים, המעביד מסרב לחתום על הטופס ובכך נמנעת זכותו של העובד לקבל פיצויים כי תביעתו לא תוכר. במקרים אלו יש לפנות אל המוסד לביטוח לאומי.

המוסד יפנה באופן ישיר אל המעביד לבירור אי סיבת החתימה המונעת את התקדמות ההליך. חשיבות החתימה היא קריטית מכיוון שהיא למעשה מחייבת לקבלת הטיפולים הרפואיים השונים מול קופת החולים.

מילוי פרטי תביעה לדמי פגיעה בטופס 250

כיום ידוע לכל, כי ישנה חשיבות רבה מאוד לסוג הניסוח וברירת המילים שיש לעשות בקפידה בעת מילוי הפרטים השונים בטופס 250. אי מילוי הטופס כראוי, או אף יותר מכך-מילוי הטופס בצורה לא נכונה ורשלנית יכולה לפגוע באופן משמעותי בסיכויי קבלת התביעה, ובכך למנוע כסף רב שיכל היה להגיע אל הנפגע אם התאונה הייתה מוכרת כפגיעה בעבודה.

לשם כך מקובל כיום להיוועץ יחד עם גורמים מנוסים ומקצועיים, אשר מכירים את הניואנסים הרפואיים והמשפטיים כראוי, ובכך יוכלו לעזור כיצד יש לכתוב כראוי את סיפור המקרה וכיצד יש למלא כל אחד מן הבקשות הרשומות בטופס.

תאונת עבודה בתוך בית הספר – הליך הגשת טופס 250

במקרה בו התאונה התרחשה בבית הספר, יש לבקש מהמעסיק שהוא במקרה זה, משרד החינוך את טופס 250. כמו כן ניתן להשיג את הטופס באתר המוסד לביטוח לאומי. עם הטופס יש לגשת לקופת החולים בה הנפגע חבר בה. יש לציין כי במקרה בו הנפגע הינו חבר קופת חולים כללית עליו לגשת למחלקת תאונות עבודה באזור מגוריו.

כמו כן, יש לפנות במקביל לקבלת טופס תביעה לנפגע בעבודה מהמוסד לביטוח לאומי ולצרף אליה תעודת מחלה לנפגע בעבודה, ובמידה וקיימים גם אישורים מחדר מיון ואשפוז. במידה ותאונת העבודה כללה בתוכה תאונת דרכים-יש בנוסף להנפיק גם צילום של אישור משטרה וגם אישור העברת הנפגע באמבולנס. לכל זאת יש להחתים את המוסד החינוכי שבטופס התביעה (במקרים בהם הפגיעה נעשתה בגן-על הגננת להחתים את המפקחת).

טופס 250 הינו טופס בסיסי וחשוב, אשר מהווה נקודה קריטית לשם הכרה בפגיעה כתאונת עבודה המזכה בפיצויים בגין עובדה זו. לשם כך מומלץ למלא את הטופס בצורה מלאה ומדויקת תוך ייעוץ והכוונה, ולהקפיד על תקינות ההליך ואופן הגשת הטופס לשם הצלחת התביעה.

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד- פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב

לשיחת ייעוץ בחינם
צרו איתנו קשר
072-3940742
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!