תאונות עבודה בענף הבניין

לשיחת ייעוץ חינם השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!
לשיחת ייעוץ חינם
צרו איתנו קשר

או חייגו

תוכן עיניינים:

תאונות עבודה בענף הבניין – נפצעתם במקום העבודה שלכם? חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות!

תאונות עבודה בענף הבנייןענף הבנייה נחשב לאחד מענפי העבודה המסוכנים ביותר הכולל עשרות תאונות עבודה קטלניות בכל שנה. הסיבה המרכזית לכך היא כמובן תוכן העבודה – העובדים עושים שימוש בפיגומים, כלי עבודה מסוכנים, שיטות הרמה שונות, חומרים כבדים ועוד. השימוש התדיר בחומרים ובאמצעים הללו גורר תאונות עבודה רבות. נפצעתם במקום עבודתכם? הגעתם למקום הנכון. אנשים רבים שנפצעים במקום עבודתם כלל לא מודעים לזכויות המגיעות להם מהמוסד לביטוח לאומי. לכן, בשורות הבאות נגע בכל מה שאתם חייבים להכיר אודות פיצויים לנפצעים במקום עבודתם. כיום יש לא מעט עורכי דין מקצועיים העוסקים בתחום זה. עורכי הדין מלווים את הלקוחות בכל שלבי התביעה, עד לקבלת מלוא הזכויות המפורטות בחוק. אז אם גם אתם נפצעתם במקום עבודתכם, הפסקאות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם.

 

המעסיק דיווח למנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית? חשוב לוודא זאת – לא כל המעסיקים מקפידים לדווח בזמן!

ראשית, חשוב לדעת כי על פי חוק כל תאונת עבודה משמעותית חייבת להיות מדווחת על ידי המעסיק למנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית. בפועל, ישנן מעסיקים רבים שלא מדווחים, מה שמהווה עבירה פלילית של ממש. שנית, חשוב לדעת שמעבר לתביעה של המוסד לביטוח לאומי, במקרים מסויימים ניתן לתבוע גם את המעסיק. אנשים רבים לא מודעים לנתון זה, מה שגורם להם להסתפק בתביעה של המוסד לביטוח לאומי בלבד. מתי ניתן לתבוע את המעסיק? בשורות הבאות נכיר מקרוב את ההתייחסות החוקית למעסיק במקרים של תאונות עבודה חמורות.

תביעת המוסד לביטוח לאומי – כל מה שחשוב שתכירו בשביל למצות את כל הזכויות שלכם!

רגע לפני שנגע באפשרות לתבוע את המעסיק, חשוב שתכירו את כל הפרטים החשובים אודות התביעה המרכזית – תביעת המוסד לביטוח לאומי. עובד שעבר תאונת עבודה זכאי לקבל דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי עבור כל ימי אי כושר העבודה. מעבר לכך, העובד רשאי להגיש תביעה לבדיקת אחוזי הנכות שנגרמו כתוצאה מתאונת העבודה. במידה ואחוזי הנכות נעים בין 10% ל 19%, העובד זכאי לקבל מענק חד פעמי על בסיס מצבו הרפואי. במידה ואחוזי הנכות גבוהים מ 19%, העובד זכאי לקבל קצבה חודשית בכל חודש למהלך כל שארית חייו. מעבר לכך, ישנם מצבים בהם העובד זכאי לקבל פיצויים מחברות ביטוח שונות הכוללות פוליסת ביטוח תאונות עבודה. עורכי דין מקצועיים העוסקים בתחום דרך קבע, מכירים מקרוב את כל התביעות האפשרויות שניתן להגיש בגין תאונת עבודה. רוצים לקבל את המירב המגיע לכם? הסתייעו בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

קראו עוד: זכויות עובדים תאונת עבודה

רוצים לתבוע את המעסיק? אלה התנאים שחייבים להתקיים בשביל שתוכלו לתבוע אותו

ומה באשר למעסיק? תביעת המעסיק מחייבת שיתקיימו מספר תנאים בשביל שיהיה ניתן לתבוע. מהם התנאים? ראשית, חשוב להוכיח כי העבודה אכן כוללת רמת סיכון סבירה. הוכחה זו נועדה בכדי להוכיח כי המעסיק נדרש לנהוג משנה זהירות ולערוך הסדרי בטיחות שונים. חשוב להדגיש, העבודה אינה חייבת לכלול רמת סיכון גבוהה במיוחד, די ברמת סיכון בסיסית. תאונות עבודה בענף הבנייה נחשבות לתאונות עבודה פשוטות שקל מאוד להגיש בהן תביעה נגד המעסיק. ענף הבנייה נחשב לאחד מענפי הבנייה המסוכנים ביותר. לאחר שלב זה, חשוב להוכיח שהמעסיק התרשל בתפקידו לדאוג לבטיחות כלל עובדיו. אם המעסיק לא התרשל ועשה את כל המצופה ממנו ללא דופי, סיכויי התביעה נמוכים למדי. איך מוכיחים שהמעסיק התרשל בחובתו להגן על בריאות עובדיו? ישנן אפשרויות רבות שעורכי דין מקצועיים בתחום מכירים על בוריים.

 

המעסיק התרשל? אתם יכולים לתבוע אותו על כך!

בכללותו של דבר, מעסיק שלא קיים הסדרי בטיחות, דאג להחליף חומרים מסוכנים שפג תוקפם או שיצאו מכלל שימוש תקין – התרשל בחובתו לשמור על בריאות עובדיו, מה שיאפשר להגיש תביעה נגדו. נפצעתם בתאונות עבודה בענף הבניין ואתם רוצים למצות את כל הזכויות שלכם? חשוב לדעת לבחור נכון עורך דין מקצועי העוסק בתחום. אנשים רבים בוחרים עורכי דין באופן שרירותי ללא כל הבחנה ביניהם. על כן חשוב להדגיש שלא כל עורך דין ידע להעניק לכם את השירות הטוב ביותר בתחום. כל עורכי הדין סיימו את כל שנות הלימודים האקדמיים בענף המשפטים, אך לא כולם עברו את אותו מסלול הכשרה. ריבוי החוקים והסעיפים מחייב את הסטודנטים למשפטים לבחור תחום אחד בו הם ירצו להתמקד.

 

כך תבחרו נכון את עורך הדין המקצועי והמנוסה ביותר

עורך דין מקצועי שעבר את שלבי ההתמחות שלו בתחום תאונות העבודה מכיר את כל החוקים והסעיפים הרלוונטיים על בוריים. היכרות זו מהווה יתרון משמעותי עבור כל לקוחותיו שנהנים משירות מלא ומיטבי. איך בוחרים נכון עורך דין מקצועי שעבר התמחות בתחום? ישנן מספר דרכים יעילות לעשות זאת. הדרך הראשונה היא פשוט לשאול את עורך הדין באיזה תחום הוא עבר את תחום הכשרתו. חשוב לוודא שהוא גם עוסק בתחום במהלך עבודתו היומיומית, כך שהוא מכיר היטב ובבקיאות רבה את כל הסעיפים ותתי הסעיפים הרלוונטיים שיכולים לשרת נאמנה את כל לקוחותיו. הדרך השניה לאתר עורך דין מקצועי שעוסק בתחום היא לפנות למשרד עורכי דין גדול ומקצועי.

משרדי עורכי דין גדולים ומקצועיים כוללים סוללת עורכי דין מקצועיים לכל תחום

כיום יש לא מעט משרדי עורכי דין גדולים הכוללים את כל עורכי הדין המקצועיים ביותר בתחומם. משרד עורכי דין מקצועי עורך סינון לכל עורכי הדין שבאים בשעריו, כך שבחירה במשרד מבטיחה לכם בחירה נכונה בעורך דין מיומן ומנוסה שידע להעניק לכם את המירב. מתמודדים עם תאונות עבודה בענף הבניין? אל לכם לוותר על כל הזכויות שלכם. בחרו נכון עורך דין מקצועי שידע למצות את מלוא הזכויות שלכם וקבלו את כל המגיע לכם.

קראו עוד: זכויות נפגע במקום העבודה

לשיחת ייעוץ חינם
צרו איתנו קשר

או חייגו

עו״ד דוידוף-יעקובי

עו״ד דוידוף-יעקובי

מומחית לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.
מנהלת ומייסדת המרכז לזכויות רפואיות בישראל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!