תאונות עבודה בישראל

לשיחת ייעוץ חינם השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!
לשיחת ייעוץ חינם
צרו איתנו קשר

או חייגו

תוכן עיניינים:

תאונות עבודה בישראל – נפצעתם בתאונת עבודה? חשוב שתכירו את כל הזכויות שלכם!

תאונות עבודה בישראל  לא מעט עובדים בישראל נפצעים במקום עבודתם. רבים מהם כלל לא מכירים את כל הזכויות המגיעות להם מהמוסד לביטוח לאומי ובמקרים מסויימים אף מהמעסיק. אם גם אתם נפצעתם במקום עבודתכם, חשוב שתמשיכו לקרוא את הפסקאות הבאות. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל הזכויות המגיעות לכם, בצירוף טיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון עורך דין מקצועי להתמודדות מיטבית עם כל בעיה. כיום יש לא מעט מקצועות מסוכנים הגורמים לעשות מקרים של תאונות עבודה מידי שנה. מקומות עבודה אלה מחייבים את המעסיק לנהוג במשנה זהירות ולעשות כל שביכולתו על מנת לשמור על בטיחותם של עובדיו.

 

תביעת המוסד לביטוח לאומי – אל תוותרו על המגיע לכם

נפצעתם במקום עבודתכם ואתם לא יודעים מה עליכם לעשות? ראשית, חשוב לדעת שאתם זכאים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי מבטח את כלל העובדים בכל מקומות העבודה, כך שהדבר הראשון שעליכם לעשות לאחר פציעה במקום העבודה זה לתבוע את המוסד לביטוח לאומי. חשוב לדעת שבמוסד לביטוח לאומי ישנם מספר מסלולי פיצוי אפשריים הנקבעים בהתאם לרמת הפגיעה ולמצבו של הנפגע. ככל שהפציעה חמורה יותר, כך הפיצוי יהיה גבוה יותר. מעבר לשינויים בגובה הפיצויים, חשוב לדעת שישנם מסלולים קצרי מועד וישנם מסלולים לצמיתות. נפצעתם אך אתם צפויים לחזור לשגרה רגילה תוך מספר שבועות או חודשים? המוסד לביטוח לאומי ישלם לכם את כל ימי העבודה ויעניק לכם מענק חד פעמי. מנגד, אם הפציעה גרמה לכם לנכות של למעלה מ 19%, אתם זכאים לקבל קצבה קבועה מידי חודש למשך שארית חייכם.

תביעת המעסיק – כל מה שחשוב שתכירו על התהליך

עורך דין מקצועי שעבר את התמחותו בתחום, מכיר היטב את כל רזי הפרטים, החוקים והסעיפים החשובים ביותר שיבטיחו לכם שירות מיטבי. אנשים רבים שבוחרים לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ואף את המעסיק באופן פרטי, לא מצליחים למצות את כל זכויותיהם. רוצים לקבל את כל המגיע לכם? מומלץ להסתייע בעורך דין מקצועי ומנוסה שידע להפיק עבורכם את המירב. בשורות הבאות נגע במספר דגשים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון עורך דין מקצועי ומיומן. כעת, חשוב שתכירו מספר נקודות חשובות אודות תביעה נוספת שאתם יכולים לתבוע – תביעת המעסיק.

 

המעסיק חייב לשמור על סביבת עבודה בטוחה

החוק בישראל מחייב את המעסיק לשמור על בטיחותיהם של עובדיו. לא מעט מעסיקים לא מקפידים על כך, מה שמאפשר לעובדין שנפצעו לתבוע אותם. על המעסיק לנהוג בכל משנה הזהירות הנדרשים בכדי לשמור על סביבת עבודה בטוחה. עבודות רבות כוללות שלל סכנות המחייבות את המעסיק לוודא שכל הציוד הוא ציוד חדש ותקני, לערוך שיחות בטיחות מעת לעת, להסביר לכלל העובדים את אופן הפעולה התקני עם כל מכשיר מסוכן ועוד. מעסיקים רבים מוותרים על כלל הדגשים הללו, מה שבאופן ישיר מסכן את בטיחות העובדים. נפצעתם במקום עבודתכם בגין התרשלות המעסיק? אתם יכולים לתבוע אותו על כך. חשוב להדגיש כי תביעת המעסיק לא קשורה בשום קשר לתביעת הביטוח הלאומי, כך שניתן לתבוע במקביל ללא הגבלה.

 

התנאים שחייבים להתקיים בשביל שתצליחו לתבוע את המעסיק שלכם

איך תובעים את המעסיק? ראשית, חשוב לדעת שלא כל תאונת עבודה תאפשר לעובד לתבוע את המעסיק בגין רשלנות. מתי ניתן לתבוע את המעסיק? כאשר מתקיימים מספר תנאים:

 

  • התרשלות המעסיק

כפי שציינו מעלה, תביעת המעסיק היא על התרשלותו בחובתו לשמור על בטיחות העובד. המעסיק שלכם התרשל? אתם יכולים לתבוע אותו על כך. אך במידה והמעסיק עשה כל שביכולתו על מנת לשמור על בריאותכם, סיכויי ההצלחה של התביעה נגדו נמוכים למדי.

 

  • עבודה נכונה ומדוייקת של העובד

תנאי נוסף שחשוב שיתקיים במטרה להצליח לתבוע את המעסיק הוא עבודה נכונה ומדוייקת של העובד. לא אחת קורה שעובדים רבים נפצעים בגין רשלנות שלהם בשימוש במכונות או בשיטת העבודה. במקרים אלה יהיה קשה מאוד להצליח בתביעה נגד המעסיק, שכן ניתן לקשור את הפציעה להתרשלותו של העובד עצמו.

עורך דין מקצועי ידע לעזור לכם בכל שלבי התביעה

המעסיק שלכם התרשל ולא דאג לסביבת עבודה בטוחה עבור כלל העובדים? חשוב שתבחרו נכון עורך דין מקצועי ומנוסה שידע להעניק לכם שירות מיטבי למיצוי כלל הזכויות שלכם. אנשים רבים בוחרים עורך דין באופן שרירותי ללא כל היכרות עם יכולותיות. לכן, חשוב להדגיש ולומר כי שלב בחירת עורך הדין הוא שלב חיוני בהצלחת תביעת המעסיק. ראשית, לא כל עורכי הדין מתאימים לטיפול בתיקים של תאונות עבודה. אמנם כל עורכי הדין סיימו את לימודי התואר הראשון במשפטים, אך לא כולם בחרו באותו תחום התמחות. הסטודנטים בתחום המשפטים בוחרים תחום התמחות אחד בו הם עוברים הכשרה מוקפדת. בתחום זה הם מכירים את כל הסעיפים, תתי הסעיפים וכלל הפרטים על בוריים. עורך דין שבחר לעבור את התמחותו בענף הנדל"ן לא ידע לסייע לכם בתביעה של תאונת עבודה.

 

כך בוחרים נכון עורך דין מנצח

על כן לפני שאתם ממהרים לבחור עורך דין באופן שרירותי, חשוב לוודא שהוא אכן עבר את מסלול הכשרתו בתחום המשיק לתאונות עבודה. איך עושים את זה? ישנן שתי שיטות פשוטות. השיטה הראשונה היא פשוט לשאול את כל עורכי הדין המומלצים ביותר במה הם עברו את מסלול ההכשרה. השיטה השניה היא לבחור במשרד עורכי דין גדול ומקצועי. משרד עורכי דין כולל את כל עורכי הדין הטובים ביותר בשלל תחומים. בחירת עורך דין ממשרד גדול תבטיח שתקבלו עורך דין מקצועי ומנוסה שעוסק בתחום במהלך רוב תיקיו. עורך דין כזה יכיר את כל רזי הפרטים החשובים שיבטיחו לכם תוצאות טובות ומיצוי כלל הזכויות שלכם.

לשיחת ייעוץ חינם
צרו איתנו קשר

או חייגו

עו״ד דוידוף-יעקובי

עו״ד דוידוף-יעקובי

מומחית לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.
מנהלת ומייסדת המרכז לזכויות רפואיות בישראל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!