תאונת עבודה ללא ימי מחלה

לשיחת ייעוץ חינם השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!
לשיחת ייעוץ חינם
צרו איתנו קשר

או חייגו

תוכן עיניינים:

האם התשלום עבור דמי וימי הפגיעה במקרה של תאונת עבודה, יורד מימי המחלה שצברתם עד היום? ומה עושים במקרה של תאונת עבודה? האם ביטוח תאונת עבודה מיועד רק לשכירים, או שגם עצמאים צריכים להיות מבוטחים? ומה היא תאונת עבודה ללא ימי מחלה? הנה כל המידע לפניכם, המשיכו לקרוא.

בימינו כל עובד שכיר או עצמאי חייב להיות מבוטח בביטוח של תאונות עבודה. באמצעות ביטוח תאונות עבודה מהביטוח הלאומי, העובדים יהיו זכאים, במקרה של פגיעה, לתשלום דמי פגיעה ופיצויים. זאת, כאשר התאונה התרחשה במהלך העבודה, בדרך אליה או בחזור ממקום העבודה. בתוך כך, תאונת עבודה ללא ימי מחלה משולמת ע"י הביטוח הלאומי עד ל-91 ימים מהמועד של הפגיעה.

מהי תאונת עבודה ללא ימי מחלה?האם ביטוח תאונת עבודה מיועד רק לשכירים, או שגם עצמאים צריכים להיות מבוטחים? ומה היא תאונת עבודה ללא ימי מחלה?

שאלה שרבים שואלים היא: האם הימים שמצריכים מנוחה, במקרה של תאונת עבודה – יורדים מהתלוש כימי מחלה? ובכן, בעת קבלת דמי הפגיעה מביטוח לאומי, אף מעסיק אינו רשאי לנכות דמי מחלה מהתלוש של העובד. כמו כן, המעסיקים אינם רשאים לנכות את הסכום עבור תקופת הזכאות הראשונה, אותו סכום שהמעסיק משלם עבור הביטוח הלאומי.

במילים אחרות, תאונת עבודה ללא ימי מחלה היא מקרה בו העובד צריך מנוחה בבית או במרכז רפואי, אבל הימים של המנוחה אינם מנוכים מימי המנוחה שהעובד הצליח לצבור עד היום. על פי החוק, הסכום שיקבל העובד, במשך 90 ימים ממועד תאונת העבודה שלו או שלה, לא ירדו מתלושו של העובד.

מה חשוב לעשות במקרה של תאונת עבודה?

מבחינה בירוקרטית ומשפטית, מה חשוב לעשות במקרה של תאונת עבודה? ובכן, במקרה של תאונת עבודה, עליכם לדעת מהן הזכויות שלכם, מי אחראי לתאונה, איך מגישים תביעת תאונת עבודה ללא ימי מחלה, מהם הצעדים המשפטיים הראשונים שיש לנקוט בהם לאחר התאונה וכולי.

בחלק גדול מהמקרים, יהיה חשוב להסתייע בשירותו של עורך דין תאונות עבודה. אנשים רבים אינם יודעים מהן זכויותיהם בכל הנוגע לתאונות עבודה. עקב כך, חשוב להיפגש עורך דין שיוכל לעזור לכם להבין את זכויותיכם ולוודא שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם.

במה יסייע לי עורך דין תאונות עבודה?תאונת עבודה ללא ימי מחלה היא מקרה בו העובד צריך מנוחה בבית או במרכז רפואי, אבל הימים של המנוחה אינם מנוכים מימי המנוחה

חשוב להיעזר בעורך דין תאונות עבודה, מכיוון שעזרתו יכולה להיות חיונית למי שנפצע או אפילו איבד את כושר עבודתו בעבודה. עורכי הדין מעניקים ייעוץ וליווי משפטי במקרים של תאונות עבודה, בין אם מדובר על פגיעה פיזית, נפשית, רגשית או פגיעה מסוג אחר. במקרה הצורך, עורכי דין תאונות עבודה יספקו ייעוץ משפטי, הם יכולים להגיש תביעות, והם יכולים גם לנהל משא ומתן עם מעסיקים וחברות ביטוח בשם לקוחותיהם.

עורכי דין תאונות עבודה אינם מיועדים רק למי שנפגע בעבודה, הם גם מספקים ייעוץ משפטי למי שנגרם להם עוול פיזי או נפשי בדרך כלשהי במקום העבודה. הם מציעים עצות כיצד להתמודד עם המצב, בין אם זה באמצעות ליטיגציה או משא ומתן. אם חלילה נפגעתם בעבודה, חשוב לדבר עם עורך דין לפני נקיטת צעדים נוספים.

החל ממתי אהיה זכאי לדמי פגיעה מתאונת עבודה?

אם אתם שואלים החל ממתי תהיו זכאים לדמי הפגיעה שלכם, התשובה היא שזה תלוי בסוג הפגיעה ובחומרה שלה. למשל, כאשר עובד נעדר ממקום העבודה שלו פחות מ 12 ימים עקב תאונת עבודה, הוא יהיה זכאי לדמי פגיעה החל מהיום ה-3 של תקופת היעדרו.

במקרים בהם ההיעדרות ממקום העבודה היא מעל מ-12 ימים, ביטוח לאומי ישלם לכם דמי פגיעה החל מהיום שלמוחרת תאונת העבודה שלכם. כמו כן, חשוב שתדעו על איזה סכום עומדים דמי הפגיעה במקרים של תאונת עבודה ללא ימי מחלה. בואו נדבר גם על זה, המשיכו לקרוא.

מהו שיעור דמי הפגיעה בתאונת עבודה?במקרה של תאונת עבודה, עליכם לדעת מהן הזכויות שלכם, מי אחראי לתאונה, איך מגישים תביעת תאונת עבודה ללא ימי מחלה

בהתאם לממוצע ההכנסות של 3 החודשים שקדמו לתאונת העבודה של העובד, ייקבעו דמי הפגיעה במקרה של תאונה. זאת, בהתאם לשיעור דמי פגיעה אשר עומד על 75% מהכנסות הברוטו של העובד. למשל, אם העובד מרוויח 10,000 ₪, שיעור דמי הפגיעה שלו יעמדו על 7,500 ₪ ברוטו בכל חודש אשר מצריך מנוחה או התאוששות מהתאונה.

חשוב לציין כי דמי הפגיעה מנוכים מהשכר בהתאם לניכוי מס הכנסה, כמו גם ביטוח לאומי ודמי בריאות. אם כך, אותו עובד היפותטי שתיארנו כאן בשורות למעלה, שיקבל 7,500 ₪ בתור דמי פגיעה, יצטרך לנכות משכרו 400 ₪ נוספים בהערכה גסה. סכום זה ישולם לביטוח לאומי, מיסים ודמי בריאות.

טיפים למציאת עורך דין תאונות עבודה

מציאת עורך דין המתמחה בתאונות עבודה עשויה להיות מעט מורכבת. ובהקשר הזה של הדברים, חשוב לדעת מה לחפש בעורך דין כאשר אתם מחפשים אחד. כמה שאלות שכדאי לשאול את עצמכם לפני שכירת עורך דין הן: 1) כמה שנות ניסיון יש לעורך הדין? 2) באילו מקרי תאונות עבודה עורך הדין מתמחה? 3) האם הוא או היא מציעים ייעוץ חינם? 4) איך מבנה התמחור של העו"ד?

בסופו של דבר, החוק לא תמיד ברור, ויכול להיות קשה להבין לאן לפנות כאשר זקוקים לייעוץ משפטי. בימינו ישנן דרכים רבות למצוא עורך דין המתמחה במקרים של תאונת עבודה ללא ימי מחלה. אתם יכולים לחפש באינטרנט את עורכי הדין הטובים ביותר המתמחים בתיקי תאונות עבודה, או שאפשר לבקש המלצות מחברים או בני משפחה. כמו כן, אפשר בימינו גם לחפש עורכי דין שיש להם ניסיון בטיפול במקרים של תאונות עבודה דרך הפרופילים שלהם בלינקדאין או באתרי רשת מקצועיים אחרים.

הקפידו על הדגשים האלו, הם מה שיובילו אתכם לקבל את הסיוע המשפטי המדויק ביותר למקרה שלכם.

לשיחת ייעוץ חינם
צרו איתנו קשר

או חייגו

עו״ד דוידוף-יעקובי

עו״ד דוידוף-יעקובי

מומחית לנזקי גוף; רשלנות רפואית, תאונות קשות וביטוח לאומי.
מנהלת ומייסדת המרכז לזכויות רפואיות בישראל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!